Інформація про розмінування

Гуманітарнe розмінування земель України

Розмінування вручну

Вручну розмінуючи міни, аграрії України ризикують життям під час посівної Валіка Комішуваха, Україна CNN. Коли Олександр Гаврилюк уперше повернувся на свою ферму після штурму та окупації її російськими військами, сльози покотилися його обличчям, коли він побачив, що вони залишили. Його господарські будівлі були майже повністю зруйновані, важка техніка вартістю мільйони доларів залишилася в руїнах, а торішній урожай пшениці згорів.Але найнагальнішою проблемою для Гаврилюка були міни, які були закопані на 12 квадратних милях навколишніх полів.
Дивитись відео

Інфо

Гуманітарне розмінування

Заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков під час онлайн-зустрічі Координаційної групи G7+ з надання допомоги енергосектору України звернув увагу міжнародних партнерів на проблему розмінування енергетичних об’єктів, що були в окупації, та територій, де велися бої. «За попередніми даними, нам потрібно розмінувати приблизно 700 км² територій, прилеглих до енергетичної інфраструктури, та 4 500 км ліній електропередачі. Проте, на жаль, ці цифри будуть збільшуватися. Тому один із наших пріоритетів - залучення підтримки міжнародних партнерів у гуманітарному розмінуванні енергетичних об'єктів та прилеглих територій. Важливо відновити пошкоджену інфраструкт

Інфо

Україна залучатиме країни НАТО

Україна співпрацюватиме з країнами НАТО у питанні гуманітарного розмінування територій. Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки за підсумками виступу першого віцепрем’єр-міністра України - міністра економіки України Юлії Свириденко під час засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів. Серед ключових питань, які обговорювались в ході засідання – функціонування української економіки в умовах війни та економічне відновлення країни. Представники держав-членів НАТО запевнили у незмінній підтримці України та готовності надавати необхідну нашій країна допомогу для перемоги та відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Інфо

Глобальна проблема розмінування

Глобальна проблема розмінування виникає через наявність мін і вибухонебезпечних залишків війни в багатьох країнах світу. Ці предмети створюють небезпеку для життя і здоров'я мирного населення, а також заважають соціально-економічному розвитку постконфліктних регіонів. ООН і інші міжнародні організації займаються питанням гуманітарного розмінування, але процес є складним, дорогим і тривалим. За оцінками експертів, на повне розмінування планети може знадобитися тисяча років і понад 100 млрд доларів. Україна також стикається з проблемою розмінування через гібридну війну на Донбасі, де Росія і її найманці активно використовують міни та саморобні вибухові пристрої. Україна потребує ефективних технологій та засобів виявлення та знищення мін, а також міжнародної підтримки у цьому напрямку.
© safeland